Kahve Evi Bayilikleri Karlı Bir Yatırım Aracı mı? 

Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır derler. Bir yere misafirliğe gittiniz mi ya çay ikram ederler veya kahve. Çay kadar olmasa bile ciddi bir şekilde tükettiğimiz bir içecek türüdür kahve. İnsan yoğunluğunun olduğu yerlere özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu yerlere genç kesime hitap edecek şekilde konsept ve ürün yelpazesine önem vermeye özen gösteren bir sürü firma ve marka vardır. Firmalar kaliteye önem verdikçe bayilik almak da bir o kadar da zorlaşmaktadır. Tabi burada kurumsal ave ulusal bir marka olmayı prensip haline getiren bir firma, markasına zarar gelmesini önlemek için kahve markaları bayilik alma şartlarını zorlaştırmaktadır.

İnsanların sosyalleşmeleri, birbirleriyle kaynaşmaları açısından kahve, cafe gibi mekânları tercih etmektedirler. Bu durumu fırsat olarak görüp girişimci ruhuyla hareket eden insanımız vardır. Her bütçeye göre çeşitlenen kahve, her kesime lezzet olarak da hitap etmektedir. Hatırı sayılır bir kâr bırakan bu işletmeler tarafından  Cafe bayiliği veren firmalar ile iş kurmak isteyen girişimciler öncelikle insanların rahat edebilecekleri ve her kesimden müşteriye hitap edebilecek bir ortam, mekân açmaktadırlar.

İnsan nüfus yoğunluğunun bulunduğu yere göre oldukça yüksek kar bırakması ve her kesimin sevdiği, damak zevkine hitap eden kahve türleri için, Cafe bayiliği veren firmalar aracılığıyla bayi statüsünde açılan mekânlar,   her bütçeye alternatif seçenek  sunmasıyla beraber son zamanlarda en fazla yatırım yapılan bir sektör haline gelmiştir.

Bizler Türk toplumu olarak kahveye verdiğimiz önem, yüklediğimiz anlam,  bakış açımız çok farklıdır. Öyle ki biz bir fincan kahveye“40 yıl hatırı vardır” diyen milletiz. Dolayısıyla son dönemde yılların sadece erkeklerinin gittiği kahvehane kültüründen daha modern anlayışa geçmiş olsak da kahveye bakış açımız hiç değişmedi, değişmez de… Dolayısıyla kahve evi sektöründe son yıllarda çeşitli markalarda piyasada gidip gönül rahatlığıyla sevdiklerimizle  oturabileceğimiz yerlerin sayısı arttı. Böyle bir yerde oturup iş yoğunluğu ve talebi görüp ben de böyle bir yer açsam acaba işletebilir miyim, diye muhakkak kendimize sorduğumuz olmuştur.

Türk toplumu olarak  kahveye olan düşkünlüğümüz herkes tarafından  bilinmektedir. Kimi zaman sabah uyandığımızda, kimi zaman yemekten sonra, çalışmaya verdiğimiz aralarda çay yerine tercihimiz kahve olmaktadır. Ayrıca sevdiğimiz değer verdiğimiz eş ve dostlarımızla bu tür mekânlarda buluşmayı tercih ediyoruz.

Kahve Bayilik Almak Karlı Mı?

Kahve evi ile ilgili bir bayilik almak kısa zamanda ortaya konan sermayeyi  çıkartamasa da uzun vadede çıkarabileceği gibi kâra geçip hatırı sayılır bir kazancı da getirir. Hedef kitlesi doğru saptanmış ve belirlenen amaçlar doğrultusunda konsepti ve çeşitliliği sağladığında girişimci hele bir de ismi duyulmuş bir isim altında işletmesini kurarsa zamanla güzel bir kazancın sahibi olur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.