PİZZA BAYİLİKLERİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN KONULAR

Pizza hayatımıza 2000li yıllarda bayilik yöntemiyle girmiştir ve hayatımızdaki yeri bu yöntemle büyümeye devam etmektedir. Özellikle sektöre yön veren 4-5 büyük pizza firması pizza bayiliği verme konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Lakin pizza severlerin birçoğu “pizza yiyelim” yerine marka ismiyle pizza istedikleri için bu titizlikte de haksız sayılmazlar. Pizza bayiliği alma konusunda bu firmalardan birini seçecekseniz aklınızda bulunması gereken bir nokta daha: Pizza severler genç- orta yaşlı kesimlerdir ve bu kesimler sosyal medyayı oldukça aktif ve etkin kullanır. Sosyal medya sizi vezir de eder rezil de!

Pizza Bayiliği Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

  • Deneyim, birikim ve bütçenize uygun seçimler yapın.
  • Firmaların koşullarını dikkatle inceleyin ve karşılaştırın. En iyisini veya en az ücret talep edeni değil size en uygun olanı, sizin için süreklilik arz edecek olan tercih edin.
  • Firmaların farklı ölçekler için farklı bayilik seçenekleri olabilir. Bunları inceleyerek kendinize en uygun üretim ölçeğini tespit edin.
  • Firmaların eğitim ve danışmanlık fırsatlarını inceleyin. Kendinizi geliştirebileceğiniz bir firma ile daha uzun süre ve daha çok kazanç elde edebilirsiniz.
  • Pizza sektörü yaptığı promosyonlar ile rekabeti sürekli arttıran bir sektördür.  İşletmenizin bulunduğu yerleşkeyi ve hedef kitlenizi ayrıntılı bir şekilde analiz edin. Ne tür promosyon seçeneklerinin karşılık bulacağı konusunda çalışmalar yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.