GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ FİKİRLERİ

Yıllardır başkaları için çalıştınız. Artık kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz ama girişim fikirleri mi arıyorsunuz? İşte size az sermaye ile başlayabileceğiniz birkaç öneri:

  • Sosyal Medya Danışmanlığı

İnternet her alana yayılmış, sosyal medyanın bireysel kullanımı oldukça yaygınlaşmış olsa da birçok firma kendi sektörleri için sosyal medyadan nasıl en verimli şekilde yararlanılacağının farkında değil. Bu konuya biraz kafa yorarak ve firmalara özel projeler hazırlayacak kendi danışmanlık şirketinizi kurabilirsiniz.

  • Solucan Gübresi Yetiştiriciliği

Tarımsal alanlarının giderek verimsizleştiği bugün, toprağın verimini arttırarak tarım ürünlerinde yüzde 70’e kadar verim artışı sağlayan solunca gübresinin bilinirliği son yıllarda artmıştır. Buna rağmen üretim yaygın olarak henüz küçük ölçeklerde yapılmaktadır, pazar için üretim ve pazarlama alanlara hala doygunluğa ulaşmamıştır. Solucan gübresinin pazarlanması karlı girişim fikirleri arasındadır.

  • Çocuklar İçin Eğitim Programları Hazırlamak

Çocuklar göreli olarak daha uzun süreli müşterileriniz olmaya adaydır. Ayrıca çevresindeki büyükleri de uyararak müşteri ağınıza eklenmelerini sağlar. Bu nedenle çocuklara özel girişim fikirleri yaygınlaşmaktadır. Çocuklar için eğitim programları hazırlamak butik olarak yapılabilecek, kar marjı yüksek bir alandır.

  • Yaşlılar İçin Bakım Hizmetleri

Yıllar geçtikçe nesil farklarının kısalarak arttığı günümüzde, günlük hayatın akışında yaşlandıkça yalnızlaşıyoruz. Huzur evleri gibi sosyalleşmenin yüksek olduğu yerler ise maddi durumu iyi olan kesimler tarafından tercih edilmiyor. Bu nedenle ileri yaştaki kişiler için özel bakım hizmetleri kar oranı yüksek bir girişimdir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.